Hadise, 1 Ekim günü saat 23.00 sıralarında Bağcılar Yenimahalle Mahmutbey Caddesinde meydana geldi. Cadde üzerinde bulunan dokumacılık atölyesine giren şüpheliler çelik kasanın içinde bulunan 720 bin TL, 15 bin Dolar, 4 bin 600 Euro, 300 bin TL pahasında ziynet eşyası ve 370 bin TL pahasında müşteri çekini çalarak kayıplara karıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliğine bağlı takımlar, hadise yerine gelerek iş yeri ve etrafta bulunan güvenlik kamerası imgelerini inceledi. Şüphelilerin evvel eşkallerini akabinde kimliklerini tespit eden takımlar, bu şahısları yakalamak için çalışma başlattı.
DUVARINI DELEREK GİRDİKLERİ İŞ YERİNDEN KAÇARKEN YAKALANDILAR
Şüphelileri takibe alan Hırsızlık Ofis Amirliğine bağlı takımlar, tıpkı şahısların 18 Ekim günü Fatih’te bulunan bir saatçi dükkanına girdiklerini gördü. Şüphelilerin saatçi dükkanına girme usulleri ise hayrete düşürdü. Hırsızlar, iş yerinin yanında bulunan inşaat alanından saatçinin duvarını delerek içeri girdi. İş yerinde bulunan 60 bin TL bedelindeki onlarca saati çalarak kaçmaya çalışan hırsızlar takımlarca suçüstünde yakalandı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.
4 KUŞKULU ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Emniyette sözleri alınan şüpheliler Hüseyin E. (38), Halis E. (41), Erdal K. (38) ve Ömer T. (33)’nin çok sayıda kabahat kayıtları bulunduğu öğrenildi. Buradaki süreçleri tamamlanan 4 kuşkulu adliyeye sevk edildi.
ŞÜPHELİLER YAKALANDI
Öte yandan güvenlik kameralarına yansıyan manzaralarda, şüphelilerin hırsızlık yaptıkları anlar ve saatçi dükkanı soyduktan sonra kaçmaya çalışırken polis takımlarınca kıskıvrak yakalandığı anlar görüldü.
?
Milliyet