Keşan Belediyesi ve Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi tarafından geçen hafta sonu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kampanyada, kan bağışında bulunanlara belediye tarafından 5 litrelik ayçiçeği yağı ikram edildi. Kampanya kentte ağır ilgi gördü. Sabahın erken saatlerinde kan bağışı çadırına gelenler, form doldurarak sıraya girdi. Zabıta grupları, sırada bekleyenleri toplumsal uzaklık kuralına uymaları konusunda sık sık uyardı. Kan bağışında bulunan birinci 300 bireye belediye tarafından 5 litrelik ayçiçek yağı ikram edildi. Kampanya kapsamında 301 ünite kan bağışlandı.
Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, kan bağışı kampanyasına katılanlara teşekkür ederek, “Bir beşere verebileceğiniz en büyük ikram bağışlayacağınız kanınızdır. Kan bağışına ayıracağımız 15 dakikanın bir diğerinin ömrü olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bağışlayacağınız 1 ünite kan bir diğerine ömür umudu olabilir. Keşan halkı bu mevzuda hayli hassas davrandı. Kan bağışı kampanyasına katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.
Milliyet