Vaka, gece saatlerinde Meriç Mahallesi’nde bulunan tek katlı bir konutta meydana geldi. Argümana nazaran, Suriyeli aile Mahmut T ve Nebiye B’ye ilişkin konuta gece saatlerinde kimliği bilinmeyen bir kişi girdi. Aile uyuduğu esnada meskene giren kişi, annesi ile birlikte uyumakta olan 2 yaşındaki Ahmet T’yi kaçırma teşebbüsünde bulundu. Durumu fark eden anne ve yanında uyumakta olan kızının çığlıklarını duyan başka aile bireyleri vakaya müdahale etmek istedi. Bu esnada Ahmet T’yi alarak kaçmaya çalışan kişi, meskenden çıkarken Ahmet T’yi balkona fırlatarak vaka yerinden süratle kaçtı. Ailenin durumu bildirmesi üzerine adrese gelen polis takımlarınca baba Mahmut T ile oğlu Hasan T., tabiri alınmak üzere karakola götürüldü.
Kolundan tutarak kaçırmaya çalıştı
Oğlu ile birlikte karakola gelerek tabir veren Mahmut T,, “Biz yatarken konutumuza hırsız girdi. Para yahut telefon çalmak için değil, çocuğu kaçırmak için giriyor. Kardeşleri hadiseye müdahale edince balkon kısmına çocuğu fırlatıp kaçıyor. Şahsı tanımıyoruz” dedi. Babası ile birlikte karakola gelerek söz veren ağabey Hasan T., ise yaşanılan dehşet dolu anları şöyle anlattı; “Gece, çocuk annem ile birlikte uyurken yüzü maskeli bir kişi çocuğun kolundan tutarak kaçırmaya çalıştı. Durumu fark eden annem ve kız kardeşim bağırmaya başladı. Ben, babam ve iki ağabeyim şahsın peşinden koşunca o da çocuğu balkona fırlatıp kaçtı” diye konuştu.
Milliyet